מהיא מנדלה

הקדמה: מהי מנדלה וכיצד היא נוצרה?

מנדלה היא סמל רוחני ופולחני במסורות הינדיות ובודהיסטיות. ניתן להגדיר אותו גם כמעגל מורכב המשמש למדיטציה.

המילה מנדלה באה מהמילה 'מנדלה' בסנסקריט שפירושה "עיגול" או "השלמה". מאמינים ששורשיהם של המנדלות בדת הוודית, שהייתה נהוגה בהודו מאז 1500 לפני הספירה.

הדוגמאות הקדומות ביותר הידועות של מנדלות נמצאו על גילופי האבן העתיקים של צפון הודו, המתוארכים לשנת 1000 לפני הספירה. אלו היו צורות מעגליות פשוטות ובתוכם צלב שסימל את ארבעת הכיוונים הקרדינליים – מזרח, מערב, צפון, דרום – יחד עם האלמנטים התואמים להן – אוויר, אש, אדמה ומים בהתאמה.

נושא הסעיף: מה זה

מנדלה היא עיצוב עגול שנמצא בשימוש במשך מאות שנים. בהינדואיזם ובבודהיזם, מאמינים שמנדלות מייצגות את היקום. המילה "מנדלה" באה מהמילה "מנדלה" בסנסקריט שפירושה "מעגל". ישנם סוגים רבים ושונים של מנדלות, אך לכולן יש דבר אחד במשותף – הן עגולות.

ניתן למצוא מנדלות גם מחוץ לדת. הם יכולים לשמש ככלי למדיטציה ומציאת איזון בחיים.

מבוא

מנדלה נולד ב-18 ביולי 1918 ב-Mvezo, Transkei. הוא היה בנו של ראש שבט ונכדו של שאמאן של Xhosa. אביו של מנדלה נפטר כשהיה רק בן תשע והוא גדל על ידי אמו, נוסקני פאני.

הוא קיבל תואר במשפטים מאוניברסיטת וויטווטרסרנד ביוהנסבורג ב-1943 והחל לעבוד כעורך דין של מפלגת הקונגרס הלאומי האפריקאי (ANC). ב-1944, מנדלה ייסד יחד עם וולטר סיסולו ועמיתים אחרים את ליגת הנוער של ה-ANC כדי לארגן פעילויות נוער עבור המפלגה.

מנדלה התערב בפוליטיקה לאחר שהצטרף למועצת אביו ב-1946 כיועץ לענייני אפריקה למועצת הטריטוריה הטרנסקיינית. ב

מנדלה היא סמל רוחני ופולחני בדתות ההודיות. מאמינים שהוא מייצג את היקום. מנדלה פירושה עיגול בסנסקריט.

מקור המילה מנדלה מהמילה 'מנדלה' בסנסקריט שפירושה "מעגל". כשהיא מצוירת, מנדלה דומה ליאנטרה עגולה, המשמשת בהינדואיזם ובבודהיזם ככלי טקסי לייצוג היקום. מנדל יכול לשמש כעזר למדיטציה או שניתן ללמוד אותו על איכויותיו האסתטיות.

מנדלה היא ייצוג של האני הפנימי של האדם, או שניתן לראות בה ייצוג חיצוני של כל מה שרואים סביבו בטבע, כולל סביבתו והחברה. העולם הטבעי הוכח כבעל תכונות מרפא עבור כל היצורים החיים על פני כדור הארץ, ולכן השימוש במנדל

משמעות מנדלה וסמליות

מנדלה היא סמל עגול המייצג את היקום. זהו סמל קדוש בהינדואיזם ובבודהיזם. למנדלה אין התחלה או סוף. זה אומר שהוא מייצג את הנצח.

המילה "מנדלה" מגיעה מהמילה "מנדלה" בסנסקריט שפירושה מעגל, ויכולות להיות לה משמעויות רבות בהתאם לשימוש בה בתרבויות שונות. בטיבטית קוראים לזה "חורלו". בהינדית זה נקרא "צ'אקרה". המשמעות של מנדלות משתנה בהתאם לשימוש בהן בתרבויות שונות, אך כולן משמשות כסמלים של היקום או כדי לייצג את מחזור החיים והמוות.

מנדלה היא עיצוב גיאומטרי סימטרי, שניתן לצייר על נייר, אבן או חומרים אחרים. זהו ייצוג של היקום והאלוהי. המילה מנדלה באה מהמילה "מנדלה" בסנסקריט שמשמעותה "מעגל".

משמעות המנדלה מסמלת שלמות, השלמה ושלמות. הוא גם מייצג את עקרון האיזון וההרמוניה המאחד את כל הדברים בבריאה.

סוגים שונים של מנדלות ומשמעויותיהן

מנדלה היא סמל רוחני ופולחני במסורות הינדיות ובודהיסטיות. הם משמשים כעזר למדיטציה. מנדלות יכולות להיות עשויות חול, מלח או חומרים שונים כמו פרחים, עלים או חול צבעוני.

מנדלות הן לא רק צורות גיאומטריות אלא יש להן משמעויות ספציפיות הקשורות אליהן. סוג המנדלה הנפוץ ביותר הוא מנדלת החול שעשויה מערימת חול צבעוני המסודרת בדוגמה סימטרית על הרצפה. התבניות מייצגות לרוב את חמשת היסודות: אש, מים, אדמה, אוויר וחלל.

מנדלה היא עיגול המשמש במדיטציה. אין לו התחלה או סוף והוא מסמל שלמות ואחדות. ישנם סוגים רבים ושונים של מנדלות, אך לכולן יש את אותה משמעות – לעזור לך למצוא שלווה בתוכך.

להלן כמה מהסוגים השונים של מנדלות:

– מנדלת חול נוצרת על ידי יציקת חול צבעוני לעיגול על שולחן על פני תקופה של שעות או ימים ליצירת עיצוב מורכב.
בכדי לקרוא פרטים מורחבים על מנדלה לצביעה עליך לבקר ב- xn—–yldgdebb2bc9a3dhxkx.co.il

– ציור חול נוצר על ידי שימוש בקמח אורז עם מים ליצירת עיצוב מורכב על הקרקע שלוקח שעות או ימים לסיום.

– מנדלה מבד נוצרת על ידי תפירת פיסות בד עד שנוצרת צורה עגולה ללא התחלה או סוף.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

בניית אתרים לעסקים קטנים

בעידן הדיגיטלי, נוכחות מקוונת חיונית לעסקים בכל הגדלים. פוסט זה בבלוג חוקר את החשיבות של בניית אתרים לעסקים קטנים, ומספק תובנות לגבי השיקולים, האסטרטגיות והכלים

קרא עוד »

מצבר לרכב

מתוך הבנת התפקיד האינטגרלי של מצבר לרכב, פוסט זה בבלוג מתעמק בפרטיות של מצבר לרכב, תוך שקלול האפשרויות בין מצבר משומש לחדש. יתר על כן,

קרא עוד »